ambiwalencja.pl

czas na zmiany?

Książka

Transdiagnostyczna terapia poznawczo- behawioralna zaburzeń emocjonalnych. Poradnik

Transdiagnostyczna terapia poznawczo- behawioralna zaburzeń emocjonalnych. Poradnik to uzupełnienie Podręcznika terapeuty. Pozycja pozwalająca na pełne doświadczenie, ale przede wszystkim zawierająca przydatne materiały i formularze dla pacjenta.

Książka napisana jest nie tylko rzetelnie, w oparciu o naukowe dowody i wieloletnie doświadczenie autorów, ale także bardzo przystępnie. To publikacja, którą śmiało można polecić pacjentkom/ pacjentom. Jednakże wiadomo, że najlepiej gdy poza samą lekturą, uczestniczyli także w psychoterapii, mogąc pracować i rozwijać się pod czujnym okiem wykwalifikowanej osoby.

Jak to w serii psychoterapeutycznych książek od GWP, także tutaj możemy liczyć na piękne wydanie. Spójne, eleganckie wizualnie, ale też wygodne do czytania i używania między sesjami.

Całość jest dość obszerna, natomiast co ważne, tekst nie jest przegadany i nadmiarowy. Autorzy zawierają sedno wypowiedzi w taki sposób, że czytelnik nie musi błądzić przez kilkanaście stron szukając meritum wypowiedzi. Dzięki temu treść nie powinna być zniechęcająca nawet dla tych, którzy za czytaniem nie przepadają.

Z kolei grafik, tabel i formularzy jest tu całe mnóstwo. Dzięki temu pozycja jeszcze więcej zyskuje, staje się ciekawsza, bardziej fascynująca i porywająca. Przynajmniej ja mam tak, że widok kolejnych formularzy czy propozycji ćwiczeń intryguje mnie tak bardzo, że nie mogę się doczekać kiedy będę mogła prześledzić, przeanalizować i rozważyć przydatność danej tabeli.

A jeśli chodzi o przydatność, to co do niej nie mam żadnych wątpliwości. Lektura książki Transdiagnostyczna terapia poznawczo- behawioralna zaburzeń emocjonalnych. Poradnik to znakomita propozycja dla pacjentek/ pacjentów. Jednakże w połączeniu z Podręcznikiem stanowi idealną całość i jest świetnym dodatkiem nie tylko na półkę, ale też do praktyki gabinetowej każdej osoby pracującej psychoterapeutycznie, nie tylko stricte w nurcie poznawczo – behawioralnym.


Tytuł: Transdiagnostyczna terapia poznawczo- behawioralna
zaburzeń emocjonalnych. Poradnik
Autorki i autorzy:
Clair Cassiello-Robbins, David H. Barlow,
Hannah T. Boettcher, Heather Murray Latin, Jacqueline R. Bullis,
Kate H. Bentley, Kristen K. Ellard, Shannon Sauer-Zavala,
Todd J. Farchione
Wydawnictwo:
GWP
Rok:
2021
Ilość stron:
240

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.